2022.11.15 – Występ wokalny na XVIII Wirtualny Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego Tarnobrzeg 2022

 

W związku z otrzymanym zaproszeniem na XVIII Wirtualny Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego Tarnobrzeg 2022r, zatytułowany „Przegląd Twórczości w Rockowej Tożsamości”, który po raz kolejny odbył się w formule online, przygotowaliśmy własną autorską wersję utworu „Wehikuł czasu”.

Wehikuł czasu” to nasza interpretacja utworu Dżemu o tym samym tytule ukazująca w teledysku funkcjonowanie uczestników w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jaśle począwszy od przybycia na ośrodek poprzez różne formy aktywizacji i terapii. Jak widać panuje u nas miła i rodzinna atmosfera a uczestnicy czują się jak w domu. Gdy otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w kolejnym Przeglądzie od razu wiedzieliśmy, że jest to odpowiednia rola dla Artura pomimo tego, jest on osobą niedosłyszącą, noszącą aparat słuchowy. Artur ma niezwykły rockowy głos oraz wizualnie idealnie wkomponował się w tę rolę. Celem naszego występu jest pokazanie, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną posiadają rożne, często ukryte talenty. Ponadto do nakręcenia teledysku zostali zaangażowani wszyscy chętni uczestnicy. Po zrealizowaniu tego przedsięwzięcia efekt naszej pracy mogliśmy wspólnie podziwiać na specjalnie przygotowanym pokazie.